Στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής στη 2. Bundesliga, η Μπόχουμ φιλοξενεί τo Αμβούργο (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Μπόχουμ, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στη Ρέγκενσμπουργκ (2-3 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τόμας Ράις φιλοξενήθηκε από την Αρμίνια Μπίλεφελντ, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο 27′, έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 84ο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Ρίμαν, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τρεις νίκες, έξι ισοπαλίες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στο πιο πρόσφατο αντίστοιχο ματς.

Επιστροφή στις νίκες για το Αμβούργο, μετά από τέσσερις αναμετρήσεις με απολογισμό δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ντίτερ Χέκινγκ φιλοξένησε τη Νυρεμβέργη, κόντρα στην οποία επικράτησε με 4-1. Οι Γιάτα (17′) και Χίντερσερ (πεν. 28′) έδωσαν σαφές προβάδισμα στην ομάδα τους, που παρότι δέχθηκε προσωρινά τη μειώση του σκορ (51′), στην πορεία βρήκε ακόμη δυο φορές δίχτυα, με τους Κίτελ (πεν. 67′) και Γιουνγκ (82′). Σημειώθηκε G/G στα τρία τελευταία του παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει δυο νίκες, έξι ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις οκτώ πιο πρόσφατες εξόδους του (0-6-2).