Στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής στη βραζιλιάνικη Serie A, η Μποταφόγκο φιλοξενεί την Σαπεκοένσε (02:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Μποταφόγκο, μετά από τις δυο σερί νίκες επί των Αβαΐ (0-2 εκτός) και Ατλέτικο Παραναένσε (2-1 εντός). Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Εδουάρδο Μπαρόκο φιλοξενήθηκε από την Κορίνθιανς, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε πίσω λίγο πριν την ανάπαυλα (42′), ενώ στο 56′ δέχθηκε και δεύτερο τέρμα για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε 2-3 Goals στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τέσσερις νίκες και τρεις ήττες.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα, μετά από οκτώ αναμετρήσεις με απολογισμό τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες, πανηγύρισε η Σαπεκοένσε. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Έμερσον Κρις φιλοξένησε την Αβαΐ, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 1-0. Το πέναλτι του Ερεβάλδο στο 71ο λεπτό ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Σημειώθηκε N/G στα τρία από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει μια νίκη, μια ισοπαλία και πέντε ήττες, αγνοώντας το διπλό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της.