Στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής στη Ligue 1, η Μπορντό φιλοξενεί τη Μαρσέιγ (22:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Επιστροφή στις μίκες για τη Μπορντό, μετά από τέσσερις σερί ήττες που υπέστη κόντρα σε Μαρσέιγ (3-1 εκτός), Στρασμπούργκ (0-1 εντός), Ρεν (1-0 εκτός) και Λυών (1-2 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Πάουλο Σόουσα φιλοξενήθηκε από τη Ναντ, της οποίας και επικράτησε με 0-1. Αγωνιζόμενη με παίκτη περισσότερο από το 54′, κατάφερε να “κλέψει” τη νίκη, με το τέρμα του Μπριάν, τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε N/G και Under 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα δυο πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς.

Αήττητη εδώ και δέκα αναμετρήσεις η Μαρσέιγ, με οκτώ νίκες και δυο ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Αντρέ Βίλας-Μπόας φιλοξένησε την Ανζέ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Ήταν η πρώτη απώλεια, μετά τις νίκες κόντρα σε Νιμ (3-1 εντός) και Ρεν (0-1 εκτός). Σημειώθηκε Under 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (3-1-0).