Μπέτις και Γρανάδα συγκρούονται για το ισπανικό πρωτάθλημα, στις 23:00, και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Δεν είχε την επιστροφή που θα ήθελε η Μπέτις στη La Liga. Αντιμετώπισε τη Σεβίλλη, στο «Σάντσεθ Πιθχουάν», για το ντέρμπι της Ανδαλουσίας. Έχασε με 2-0, με δύο γκολ που δέχτηκε στο δεύτερο ημίχρονο. Το χειρότερο για την Μπέτις ήταν η εμφάνισή της. Δεν κατάφερε να δημιουργήσει ευκαιρίες και αμυντικά παρουσίασε κενά. Παρόλα αυτά, επιθυμεί να αφήσει πίσω της αυτό το παιχνίδι και να συγκεντρωθεί στη σημερινή αναμέτρηση. Δεν τα πάει και… εξαιρετικά στο γήπεδό της, αλλά δεν παύει αυτό να αποτελεί μια σταθερά για τους γηπεδούχους.

Απεναντίας, η Γρανάδα επέστρεψε… φουριόζα στη δράση στην Ισπανία. Η ομάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ πήρε σημαντική νίκη με 2-1 επί της Χετάφε. Και μάλιστα, αφού ανέτρεψε το σκορ. Το αυτογκόλ του Ντακονάμ έφερε την ισοφάριση, για να κάνει το 2-1 ο Κάρλος Φερνάντεθ, στο 79′. Έτσι, η Γρανάδα έκανε ένα ακόμα βήμα Ευρώπης και παρέμεινε αήττητη για πέμπτη σερί αγωνιστική. Το αδύναμο σημείο της είναι τα εκτός έδρας παιχνίδια. Ωστόσο, από σήμερα κιόλας, θα προσπαθήσει να βελτιωθεί σε αυτό το κομμάτι.