Στα πλαίσια της πέμπτης αγωνιστικής στη Süper Lig, η Μπεσίκτας φιλοξενεί τη Μπασακσεχίρ (20:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι στο πρωτάθλημα η Μπεσίκτας, μετά και την ισοπαλία με τη Ρίζεσπορ (1-1 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Αμπντουλά Αβτσί φιλοξενήθηκε από τη Γκαζιαντέπ, από την οποία και ηττήθηκε με 3-2. Έχοντας βρεθεί πίσω με τρία τέρματα, το μόνο που κατάφερε ήταν απλά να μειώσει στο τελικό αποτέλεσμα με τους Ναγίρ (83′) και Χάτσινσον (84′). Σημειώθηκε Over 2.5 στα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια που έδωσε για το πρωτάθλημα. Παρέμεινε αήττητη στα 13 τελευταία εντός της, όπου και μετράει εννέα νίκες και τέσσερις ισοπαλίες.

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Μπασακσεχίρ κατάφερε να μείνει αήττητη, μετά και τη νίκη επί της Γκεντσλερμπιρλίγκι (1-2 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Οκάν Μπουρούκ φιλοξένησε τη Σίβασπορ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω έξι λεπτά πριν την ανάπαυλα, για να φτάσει εν τέλει στην ισοφάριση με το τέρμα του Βίσκα, στο 55′. Σημειώθηκε G/G στα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια που έδωσε για το πρωτάθλημα. Πανηγύρισε ένα διπλό στις έξι τελευταίες εξόδους της, μετρώντας ακόμη δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες.