Στις 19:30, στο Turf Moor, η Μπέρνλι υποδέχεται την Τότεναμ για την 29η αγωνιστική της Premier League και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αήττητη στα έξι τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος η Μπέρνλι, με τέσσερις νίκες σε αυτό το διάστημα, βρίσκεται στην καλύτερη κατάσταση της σεζόν της και πλέον απέκτησε φιλοδοξίες ακόμη και για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο! Μετά το 1-2 στην έδρα της Σαουθάμπτον, και το εντυπωσιακό 3-0 επί της Μπόρνμουθ εντός έδρας, πήρε το βαθμό της ισοπαλία στο St.James’ Park. Πιέστηκε από τη Νιουκάστλ, αλλά κράτησε ανέπαφη την εστία της για 4ο παίχνίδι στα πέντε τελευταία. Είναι 9η με 38 πόντους, στο -4 από την πρώτη 5αδα.

Η Τότεναμ έχει δύο πόντους περισσότερους από τη σημερινή της αντίπαλο, εβρισκόμενη σε αντίθετη τροχιά, αφού προέρχεται από 4 σερί αποτυχίες! Την Κυριακή ηττήθηκε (με ανατροπή) εντός έδρας από τη Γουλβς με 2-3 και την Τετάρτη αποκλείστηκε από το θεσμό του Κυπέλλου, στα πέναλτι από τη Νόριτς. Ο Φερτόνγκεν έκανε το 1-0 στο 13ο λεπτό, όμως τα “καναρίνια” απα΄ντησαν στο 78′ με τον Ντρμιτς και αποδείχθηκαν πιο ψύχραιμα στη διαδικασία των πέναλτι.