Στις 17:00, στο Turf Moor, η Μπέρνλι υποδέχεται τη Νόριτς για την 6η αγωνιστική της Premier League και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Η Μπέρνλι την προηγούμενη αγωνιστική απέσπασε ισοπαλία 1-1 στην έδρα της  Μπράιτον και με 5 πόντους κατατάσσεται στην 14η θέση και στο +1 από την επικίνδυνη ζώνη. Στο Μπράιτον στάθηκε τυχερή. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου (51′), είδε τους αντιπάλους να αστοχούν στις υπόλιπες 13 τελικές τους προσπάθειες και “έκλεψαν” το βαθμό της ισοπαλίας στο 91′ με υπέροχο σουτ του Χέντρικ εκτό περιοχής! Στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της δεν κατάφερε να προβάλει σθεναρή αντίσταση απέναντι στη Λίβερπουλ και ηττήθηκε με 0-3.

Η Νόριτς το προηγούμενο Σάββατο πέτυχε την έκπληξη της αγωνιστικής και μία από τις μεγαλύτερες της σεζόν, με τη νίκη της 3-2 επί της πρωταθλήτριας Μάντσεστερ Σίτι. Ψυχωμένη εμφάνιση από τα “καναρίνια”, προηγήθηκαν 2-0 στο 28′ με τέρματα των ΜακΛίν και Κάντγουελ, ανέκτησαν προβάδισμα δύο τερμάτων στο 50′ με το συνήθη ύποπτο Πόυκι, που έδωσε και μία υπέροχη ασίστ για το 2-0. Πιέστηκαν από τη Σίτι στη συνέχεια, αλλά άντεξαν με το τελικό 3-2 να διαμορφώνεται στο 88ο λεπτό.