Στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής στη Vysshaya Liga, η Μπελσίνα φιλοξενεί τη Γκοροντέγια (17:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Χωρίς βαθμό παραμένει μετά και τις δυο πρώτες αναμετρήσεις του πρωταθλήματος η Μπελσίνα. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Έντουαρντ Γκραντομπόεφ φιλοξενήθηκε από την Τορπέντο Μπελάζ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε στο 50ο λεπτό, στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Προηγήθηκε η ήττα της πρεμιέρας από τη Μινσκ (1-3 εντός). Σημειώθηκε Goal/Goal στα εννέα από τα δέκα τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

Παράλληλα, και η Γκοροντέγια παραμένει άποντη στο φετινό πρωτάθλημα. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Όλεγκ Ραντούσκο φιλοξένησε τη Σαχτιόρ, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-2. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 56′, για να δεχθεί και ένα δεύτερο τέρμα στο 89ο λεπτό, για το τελικό αποτέλεσμα. Προηγήθηκε η ήττα της πρεμιέρας από τη Βίτεμπσκ (1-0 εκτός). Σημειώθηκε No Goal στα επτά από τα οκτώ τελευταία επίσημα παιχνίδια της.