Στις 21:15, η Μπελενένσες υποδέχεται την Σπόρτινγκ Λισαβόνας στην αναμέτρηση που ολοκληρώνει την 28η αγωνιστική στη Liga NOS και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Η γηπεδούχος Μπελενένσες επέστρεψε από την καραντίνα με διπλό στην έδρα της ουραγού Άβες (0-2), αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Έμεινε στο 1-1 εντός με την Γκιμαράες και στις 17 του μηνός ηττήθηκε στην έδρα της Πάσος Φερέιρα με 2-1. Παρότι προηγήθηκε με το Εσγκάλο στο 6ο λεπτό δεν κατάφερε να πάρει κάποιο βαθμό, με το καθοριστικό τέρμα να έρχεται στο 92ο λεπτό από αυτογκόλ! Με συγκομιδή 30 πόντων είναι στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη και δεν κινδυνέυει άμεσα.

Η Σπόρτινγκ από τη μεριά της είναι σε καλή κατάσταση μετά τη διακοπή, αήττητη στα τρία παιχνίδια που έδωσε. Μετά το 2-2 στην έδρα της Γκιμαράες, επικράτησε εντός έδρας των Πάσος Φερέιρα (1-0) και Τοντέλα (2-0) εντός έδρας. Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της “καθάρισε” την υπόθεση νίκη από το πρώτο ημίχρονο με γκολ των Καμπράλ και Σποράρ. Τα “λιοντάρια” βρίσκονται στην 4η θέση με 49 πόντους και με νίκη απόψε προσπερνούν την Μπράγκα και αυξάνουν τη διαφορά στο +7 από την 5η Φαμαλικάο.

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.