Στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής στην Jupiler League, η Μπέβερεν φιλοξενεί τη Σταντάρ Λιέγης (20:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Νικηφόρα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα η Μπέβερεν. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Νίκι Χάγιεν φιλοξενήθηκε από την Κορτράικ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-3. Προηγήθηκε με τον Χέιμανς στο 10′, δέχθηκε προσωρινά την ισοφάριση με πέναλτι στο 54ο λεπτό, για να επικρατήσει εν τέλει με τα τέρματα των Κοϊτά (68′) και Χέιμανς (90’+1). Σημειώθηκε Over 2.5, στα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Παράλληλα, και η Σταντάρ Λιέγης ξεκίνησε με νίκη την πορεία της στο φετινό πρωτάθλημα. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Φιλίπ Μοντανιέ φιλοξενήσε τη Σερκλ Μπριζ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του Μπαστιέν στο 55ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε No Goal και Under 2.5, στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.