Στο ισπανικό Super Cup, η Μπαρτσελόνα αντιμετωπίζει τη Ατλέτικο Μαδρίτης (21:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αήττητη εδώ και έντεκα αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις η Μπαρτσελόνα, με επτά νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Το Σάββατο, το σύνολο του Ερνέστο Βαλβέρδε φιλοξενήθηκε από την Εσπανιόλ, για τη La Liga, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Παρότι βρέθηκε πίσω στο 23′, κατάφερε να κάνει προσωρινά την ανατροπή με τα τέρματα των Λουίς Σουάρες (50′) και Βιδάλ (59′), για να δεχθεί εν τέλει την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα, δυο λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα πέντε από τα έξι τελευταία της παιχνίδια, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση.

Παράλληλα, και η Ατλέτικο Μαδρίτης είναι αήττητη εδώ και πέντε αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις, με τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Το Σάββατο, το σύνολο του Ντιέγκο Σιμεόνε φιλοξένησε τη Λεβάντε, για τη La Liga, κόντρα στην οποία κατάφερε να επικρατήσει με 2-1. Προηγήθηκε με τον Κορέα στο 13ο λεπτό και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 16′, δυο λεπτά αργότερα πήρε και πάλι το προβάδισμα με τον Φελίπε. Σημειώθηκε 2-3 Goals στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση.