Στις 23:00, στο Καμπ Νου, η Μπαρσελόνα υποδέχεται τη Λεγανές, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της La Liga και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Εντυπωσιακός ο Μέσι και η Μπαρσελόνα στην επανεκκίνηση του πρωταθλήματος, πέρασαν εντυπωσιακά από την Πάλμα με το 0-4 επί της Μαγιόρκα. Ο Βιδάλ άνοιξε το σκορ με όμορφη καρφωτή κεφαλία με τη συμπλήρωση ενός λεπτού αγώνα και ο Μπρέθγουεϊτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Σετιέν. Ο ρυθμός έπεσε στη συνέχεια, αλλά οι Άλμπα (79′) και Μέσι (93′) διαμόρφωσαν το τελικό σκορ. Οι μπλαουγκράνα παραμένουν στην κορυφή της λίγκας με 61 πόντους, δύο περισσότερους από τη Ρεάλ.

Η Λεγανές βυθίστηκε ακόμη περισσότερο στην επιστροφή της από τη διακοπή. Υποδεχόμενη τη Βαγιαδολίδ, μπήκε νωθρά στο παιχνίδι και από τραγικό λάθος του κεντρικού αμυντικού της ήρθε το 0-1 μόλις στο 2ο λεπτό. Δίχως ψυχολογία κινδύνεψε να δεχθεί κι άλλα τέρματα πριν το ημίχρονο, το 0-2 ήρθε στο 54ο λεπτό. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο 84ο λεπτό με πέναλτι του Όσκαρ Ροντρίγκες. Η ομάδα του Αγκίρε παραμένει εντός επικίνδυνης ζώνης με 23 πόντους, στο -3 από τη 16η Θέλτα.