Στις 20:00, στο Καμπ Νου, η Μπαρσελόνα φιλοξενεί τη Λεγανές για τους “16” του Copa Del Rey και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Πρόκειτα για νοκ άουτ αναμέτρηση με παράταση και πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας.

Σε κρίση οι μπλαουγκράνα, η αλλαγή του προπονητή φέρεται να έχει φέρει τα αντίθετα αποτελέσματα και η ομάδα δεν είναι καλά με τον Κίκε Σετιέν στον πάγκο. Επικράτησε με το ζόρι της Γρανάδα για το πρωτάθλημα και της Ίμπιζα για το Κύπελλο και το Σάββατο ηττήθηκε δίκαια στο Μεστάγια από τη Βαλένθια, με αποτέλεσμα να πέσει από την κορυφή της La Liga. Ανύπαρκτη στο πρώτο ημίχρονο του Σαββατιάτικου αγώνα, θα μπορούσε να έχει δεχθεί και άλλα τέρματα, ο Μέσι προσπάθησε μόνος του στο β’ ημίχρονο να ισοφαρίσει πριν το 2-0 από τον Μάξι Γκόμες.

Η Λεγανές πήρε ψυχωμένο βαθμό στο μίνι μαδριλένικο ντέρμπι με την Ατλέτικο την Κυριακή. Ήταν πολύ ανταγωνιστική στο Wanda Metropolitano και δικαίως πήρε το 0-, αφού δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από του γηπεδούχους. Παραμένει εντός επικίνδυνης ζώνης μ1 5 πόντους, στο -3 από τη “σωτηρία”.