Στη φάση των “16” στο DFB Pokal, η Μπάγερν Μονάχου φιλοξενεί τη Χόφενχαϊμ (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Ένα νικηφόρο σερί επτά αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις “τρέχει” η Μπάγερν Μονάχου. Το Σάββατο, το σύνολο του Χανς Ντίτερ Φλικ φιλοξενήθηκε από τη Μάιντς, για τη Bundesliga, της οποίας και επικράτησε με 1-3. Οι Λεβαντόφσκι (8′), Μούλερ (1′) και Τιάγκο Αλκάνταρα (26′) έδωσαν σαφές προβάδισμα στην ομάδα τους, πριν οι γηπεδούχοι μειώσουν στο 45′ για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει δέκα νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες, τη φετινή σεζόν, επικρατώντας στα τέσσερα πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Χόφενχαϊμ, έχοντας προηγηθεί εκείνη επί της Βέρντερ Βρέμης (0-3 εκτός). Το Σάββατο, το σύνολο του Άλφρεντ Σρόιντερ φιλοξένησε τη Μπάγερ Λεβερκούζεν, για τη Bundesliga, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο 11ο λεπτό, για να ισοφαρίσει αρχικά με τον Κράμαριτς στο 23′ και στη συνέχεια να κάνει την ανατροπή με τον Σκοβ, στο 65ο λεπτό. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει έξι νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες, τη φετινή σεζόν, επικρατώντας στις δυο πιο πρόσφατες εξόδους της.