Στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής στην Primeira Liga, η Μορεϊρένσε φιλοξενεί την Πόρτο (23:15) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Μορεϊρένσε, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε κόντρα στη Μπελενένσες (2-1 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ρικάρντο Σοάρες φιλοξενήθηκε από την Πάσος Φερέιρα, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε στο 15ο λεπτό, ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε G/G στα οκτώ από τα δέκα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα δυο πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς της.

Αήττητη εδώ και 14 αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η Πόρτο, με δώδεκα νίκες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Σέρτζιο Κονσεϊσάο φιλοξενήθηκε από την Σπόρτινγκ Λισσαβώνας, στην έδρα της οποίας πανηγύρισε το διπλό, επικρατώντας με 1-2. Προηγήθηκε με το τέρμα του Μαρεγκά στο έκτο λεπτό, δέχθηκε την ισοφάρισγ ένα λεπτό πριν την ανάπαυλα, για να επικρατήσει εν τέλει με το τέρμα του Τικίνιο στο 73ο λεπτό. Σημειώθηκε 2-3 Goals στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα, ούσα αήττητη στις επτά τελευταίες εξόδους της (5-2-0).