Στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής στη Ligue 1, η Μονπελιέ φιλοξενεί τη Λυών (20:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Μετά από δυο αναμετρήσεις στο φετινό πρωτάθλημα η Μονπελιέ, δεν έχει πανηγυρίσει ακόμη τη νίκη. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μισέλ Ντερ Ζακαριάν φιλοξενήθηκε από τη Μπορντό, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι προηγήθηκε στο 22′ με το τέρμα του Ντελόρτ, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα στο 69ο λεπτό. Είχε προηγηθεί η εντός έδρας ήττα της πρεμιέρας, με 0-1 από τη Ρεν. Σημειώθηκε Under 2.5 στα έξι τελευταία της παιχνίδια για τη διοργάνωση.

Από τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια για το φετινό πρωτάθλημα προέρχεται η Λυών, μετά και από εκείνη της πρεμιέρας επί της Μονακό (0-3 εκτός). Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Σιλβίνιο φιλοξένησε την Ανζέ, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με το εντυπωσιακό 6-0. Τα τέρματα των Αουάρ (11′), Ντεμπελέ (36′, 65′), Ντεπάι (42′, 48′) και Ζεάν Λούκας (72′) ήταν και αυτά που έκριναν την αναμέτρηση. Έφτασε έτσι τις πέντε διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα δέκα τελευταία της παιχνίδια για τη διοργάνωση.