Στα πλαίσια της 15ης αγωνιστική στη Ligue 1, η Μονακό φιλοξενεί την Παρί Σεν Ζερμέν (22:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη εδώ και τρεις αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις η Μονακό, με δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την Κυριακή, το σύνολο του Λεονάρντο Ζαρντίμ φιλοξενήθηκε από την Παρί Σεν Ζερμέν, για τη Ligue 1, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 3-3. Βρέθηκε πίσω στο τρίτο λεπτό, έκανε την ανατροπή με τους Ζέλσον Μαρτίνς (7′) και Μπεν Γεντέρ (13′), για να βρεθεί ξανά πίσω με 3-2 (24′, 42′), πριν ισοφαρίσει με τον Σλιμανί στο 70′ για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει οκτώ νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες, τη φετινή σεζόν, επικρατώντας στα δυο πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς.

Από αήττητο σερί 13 αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται και η Παρί Σεν Ζερμέν, με έντεκα νίκες και δυο ισοπαλίες. Την Κυριακή, το σύνολο του Τόμας Τούχελ φιλοξένησε τη Μονακό, για τη Ligue 1, με την οποία οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 3-3. Προηγήθηκε στο τρίτο λεπτό με τον Νεϊμάρ, για να βρεθεί πίσω με 1-2 (7′, 13′) και να κάνει προσωρινά την ανατροπή με τους Μπαλό (αυτ. 24′) και Νεϊμάρ (πεν. 42′), πριν δεχθεί την ισοφάριση στο 70′ για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα οκτώ τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει έντεκα νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες, τη φετινή σεζόν, επικρατώντας στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της.