Στα πλαίσια της τέταρτης αγωνιστικής της Championship, η Μίντλεσμπρο φιλοξενεί τη Γουίγκαν (21:45) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Αγνοεί τη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα η Μίντλεσμπρο, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τζόναθαν Γούντγκεϊτ φιλοξενήθηκε από τη Μπλάκμπερν, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 1-0. Μια εύστοχη εκτέλεση στο 25ο λεπτό ήταν αρκετή για να κρίνει και την αναμέτρηση. Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική της ήττα, έχοντας προηγηθεί αυτή της πρεμιέρας από τη Μπρέντφορντ (0-1 εντός). Επικράτησε στα τρία από τα τέσσερα τελευταία εντός της στα πλαίσια του πρωταθλήματος (3-0-1).

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Γουίγκαν, έχοντας προηγηθεί εκείνη από την Πρέστον (3-0 εκτός). Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Πολ Κουκ φιλοξένησε τη Λιντς Γιουνάιτεντ, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 0-2. Βρέθηκε πίσω στο 34′, ενώ λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, για το τελικό αποτέλεσμα. Είναι έτσι στους τρεις βαθμούς σε ισάριθμες αναμετρήσεις, καθώς στην πρεμιέρα είχε επικρατήσει με 3-2 της Κάρντιφ, εντός έδρας.