Στις 22:00, στο Ολντ Τράφορντ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχεται την Κλαμπ Μπριζ και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Στον πρώτο αγώνα του Βελγίου οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1 και άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς για την αποψινή ρεβάνς. Η Κλαμπ Μπριζ άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Ντένις να ξεφεύγει στην πλάτη της αγγλικής άμυνας από βολέ του τερματοφύλακα. Στο 36′ ο Μαρσιάλ εκμεταλλεύτηκε λάθος πλάγιο των γηπεδούχων και με όμορφο πλασέ ισοφάρισε. Ανώτερη στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα οι κόκκινοι διάβολοι, δεν κατάφεραν να σκοράρουν δεύτερο τέρμα.

Την Κυριακή, η ομάδα του Σόλσκιερ επικράτησε εμφατικά (3-0) της Γουότφορντ και πλησίασε στους τρεις πόντους από την 4η Τσέλσι. Σκόρερ της νίκης οι Μπρούνο Φερνάντες (με πέναλτι), Μαρσιάλ και Γκρίνγουντ.

Η Κλαμπ Μπριζ επικράτησε της Σαρλερουά με 1-0 και διατήρησε το +9 στην κορυφή του πρωταθλήματος. Ο Μπαλάντα άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό και στη συνέχεια η ομάδα του Κλεμέντ διαχειρίστηκε έξυπνα το παιχνίδι, με το μυαλό στο Μάντσεστερ.