Στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής στη Primera Division της Νικαράγουα, η Μανάγκουα φιλοξενεί τη Ρεάλ Εστέλι (04:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη εδώ και έξι αναμετρήσεις η Μανάγκουα, με πέντε νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Εμίλιο Αμπούρτο φιλοξένησε τη Ντιριανγκέν, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Προηγήθηκε με τον Φέλιξ στο 12′, δέχθηκε την ισοφάριση τρία λεπτά αργότερα, για να επικρατήσει εν τέλει με το τέρμα του Κρουζ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε Goal/Goal στα έξι από τα οκτώ τελευταία επίσημα παιχνίδια της. Επικράτησε και στα πέντε εντός έδρας παιχνίδια της, στο φετινό πρωτάθλημα.

Την τέταρτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Ρεάλ Εστέλι, έχοντας προηγηθεί εκείνες επί των Χαλάπα (2-0 εντός), Ρεάλ Μαντρίθ (4-0 εντός) και Ντεπορτίβο Οκοτάλ (1-2 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Χολβέρ Φλόρες φιλοξένησε τη Λας Σαμπάνιας, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του Μπετανκούρ στο 68′, στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε No Goal στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία επίσημα παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει τρεις νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα.