Στα πλαίσια της ένατης αγωνιστικής στη Bundesliga, η Μάιντζ φιλοξενεί την Κολωνία (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στις ήττες για τη Μάιντζ, μετά και τη νίκη επί της Πάντερμπορν (1-2 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Σάντρο Σβαρτς φιλοξενήθηκε από τη Φορτούνα Ντίσελντορφ, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε οκτώ λεπτά πριν το φινάλε, ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Ήταν η τρίτη ήττα της σε τέσσερις αγωνιστικές. Σημειώθηκε Over 2.5 στα έξι από τα οκτώ τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει μια νίκη και δυο ήττες στο φετινό πρωτάθλημα.

Από την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερις αναμετρήσεις με μια ισοπαλία και τρεις ήττες, προέρχεται η Κολωνία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Αχίμ Μπάιερλορτσερ φιλοξένησε την Πάντερμπορν, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 3-0. Ο Τερόντε άνοιξε το σκορ στο 8′, με τον Σάουμπ να διπλασιάζει τα τέρματα της στο 59′ και τον Μπορνό να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, πέντε λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε Over 2.5 στα έξι από τα οκτώ τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει μια νίκη, μια ισοπαλία και δυο ήττες στο φετινό πρωτάθλημα.