Στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής στη Bundesliga, η Μάιντζ φιλοξενεί την Άιντραχτ Φρανκφούρτης (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στις νίκες για τη Μάιντζ, μετά από τις δυο ήττες που υπέστη από Λειψία (8-0 εκτός) και Ουνιόν Βερολίνου (2-3 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ακίμ Μπάιερλορτσερ φιλοξενήθηκε από τη Χόφενχαϊμ, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 1-5, παρότι αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο για όλο το δεύτερο ημίχρονο. Οι Οζτουνάλι (33′), Καντεράμπεκ (αυτ. 52′), Μαλόνγκ (62′, 90’+3) και Μποέτιους (90′) σημείωσαν τα τέρματα της νίκης, με τους γηπεδούχους να μειώνουν προσωρινά σε 1-3 (83′). Σημειώθηκε Over 3.5 στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει δυο νίκες και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Άιντραχτ Φρανκφούρτης, έχοντας προηγηθεί εκείνη επί της Φράιμπουργκ (1-0 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Άντι Χούτερ φιλοξένησε τη Βόλφσμπουργκ, γνωρίζοντας την ήττα με 0-2. Βρέθηκε πίσω στο 19′, ενώ πέντε λεπτά μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα εννέα από τα έντεκα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει μια νίκη και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.