Στα πλαίσια της τέταρτης αγωνιστικής στη Ligue 1, η Λυών φιλοξενεί τη Μπορντό (18:30), και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Από την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα προέρχεται η Λυών, μετά τις δυο νίκες επί των Μονακό (0-3 εκτός) και Ανζέ (6-0 εντός). Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Σιλβίνιο φιλοξενήθηκε από τη Μονπελιέ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0. Ένα γκολ που δέχθηκε λίγο πριν την ανάπαυλα, της στέρησε το όποιο θετικό αποτέλεσμα, με την ίδια να ολοκληρώνει το ματς με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Κονέ στο 51′. Σημειώθηκε N/G στα πέντε από τα έξι τελευταία της ματς στο πρωτάθλημα. Μόλις μια ήττα στα έντεκα τελευταία εντός της στη διοργάνωση, μετρώντας ακόμη οκτώ νίκες και δυο ισοπαλίες.

Αντιθέτως, την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα προέρχεται η Μπορντό, μετά από δυο αναμετρήσεις με απολογισμό μια ισοπαλία και μια ήττα. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Πάουλο Σόουζα φιλοξενήθηκε από τη Ντιζόν, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, επικρατώντας με 0-2. Μόλις στο 11ο λεπτό, ο Βανγκ έβαλε μπροστά την ομάδα του, με τον Μπενίτο να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, στο 47′. Σημειώθηκε Under 2.5 στα έξι από τα επτά τελευταία της ματς στο πρωτάθλημα. Πανηγύρισε δυο νίκες στις δώδεκα τελευταίες εξόδους της στη διοργάνωση, μετρώντας ακόμη δυο ισοπαλίες και οκτώ ήττες.