Στα πλαίσια της τέταρτης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League, η Λυών φιλοξενεί τη Μπενφίκα (22:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Λυών, έχοντας προηγηθεί εκείνη επί της Μετς (2-0 εντός), για το πρωτάθλημα. Το Σάββατο, το σύνολο του Ρούντι Γκαρσία φιλοξενήθηκε από την Τουλούζ, στα πλαίσια της Ligue 1, της οποίας επικράτησε με 2-3. Παρότι βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ (15′, αυτ. 57′), ισοφάρισε ισάριθμες φορές με τους Ντεπάι (26′) και Ντεμπελέ (67′), πριν πάρει τη νίκη με το τέρμα που σημείωσε και πάλι ο Ντεπάι, στις καθυστερήσεις του ματς. Σημειώθηκε N/G και Under 2.5 στα πέντε από τα επτά τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες, στη φετινή σεζόν.

Ένα νικηφόρο σερί πέντε αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις, έχει φτιάξει η Μπενφίκα. Το Σάββατο, το σύνολο του Μπρούνο Λάζε φιλοξένησε τη Ρίο Άβε, στα πλαίσια της Liga NOS, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Ο Ρούμπεν Ντίας άνοιξε το σκοτ για την ομάδα του στο 31′, με το Πίτσι να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 51′. Σημειώθηκε N/G στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει πέντε νίκες και μια ήττα, στη φετινή σεζόν.