Στις 22:15, η Λίβερπουλ υποδέχεται στο άδειο Άνφιλντ την Κρύσταλ Πάλας για την 31η αγωνιστικής της Premier League και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

“Αγκαλιά” με το πρωτάθλημα η Λίβερπουλ, παρότι έμεινε στο 0-0 στο τοπικό ντέρμπι με την Έβερτον την Κυριακή. Είναι στο +20 από τη Μάντσεστερ Σίτι και χρειάζεται 4 ακόμη βαθμούς για να εξασφαλίσει τον τίτλο και μαθηματικά. Μοιρασμένο το ντέρμπι στο Γκούντισον Παρκ, οι δύο ομάδες είχαν τις στιγμές τους και σίγουρα άξιζαν από ένα γκολ, στο τέλος η ισοπαλία μάλλον ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα. Εντός έδρας οι “κόκκινοι” μετρούν 15/15 νίκες με συντελεστή τερμάτων 40-12!

Συνέχισε από εκεί που είχε μείνει πριν τη διακοπή Πάλας και έφτασε τις 4 διαδοχικές νίκες με το διπλό στην έδρα της Μπόρνμουθ! Μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση, κυριάρχησε στο χορτάρι και ουσιαστικά “κλείδωσε” τη νίκη από το 23ο λεπτό! Ο Μιλιβόγιεβιτς άνοιξε το σκορ με υπέροχη εκτέλεση φάουλ και λίγο αργότερα ο Τζόρνταν Αγιού ολοκλήρωσε ιδανικά την υπέροχη ανάπτυξη της ομάδας από την αριστερή πλευρά. Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Χόντγκσον προσπέρασε την Άρσεναλ στην 9η θέση με 42 βαθμούς και αρχίσει να “γλυκοκοιτάζει” την πρώτη 5αδα, από την οποία απέχει πλέον μόλις 4 πόντους.