Η Λίβερπουλ υποδέχεται απόψε (22:00) την Ατλέτικο, στη ρεβάνς του 1-0 στη Μαδρίτη και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Στην πρώτη αναμέτρηση του Wanda Metropolitano, η ομάδα του Σιμεόνε σκόραρε στο 4ο λεπτό με τον Σαούλ, ύστερα από λάθος απομάκρυσνη από την άμυνα των “κόκκινων” μετά από εκτέλεση κόρνερ. Η Ατλέτικο αμύνθηκε μαζικά στη συνέχεια και οι δύο “μονομάχοι” είχαν λίγες καλές ευκαιρίες μέχρι το φινάλε του αγώνα.

Η Λίβερπουλ δεν βρίσκεται στην καλύτερη δυνατή κατάσταση τον τελευταίο μήνα.  Μετά την ήττα στη Μαδρίτη, “κόπιασε” για να γυρίσει το ματς απέναντι στη Γουέστ Χάμ (3-2), δέχθηκε την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα στην έδρα της Γουότφορντ με 3-0 και στη συνέχεια αποκλείστηκε από το FA Cup από την Τσέλσι (2-0 εκτός). Το περασμένο Σάββατο δυσκολεύτηκε ξανά να επικρατήσει της Μπόρνμουθ στο Άνφιλντ. Βρέθηκε πάλι να κυνηγά σκορ από το 9ο λεπτό, αλλά οι Σαλάχ και Μανέ ανέτρεψαν την κατάσταση  πριν την ανάπαυλα. Τα “κεράσια” έχασαν απίθανη ευκαιρία για την ισοφάριση στο φινάλε. Αγκαιλά με το πρωτάθλημα στην Premier League, αφού βρίσκεται στο +25 από τη Σίτι.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης από τη μεριά της, έρχεται από τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες στα τελευταία έξι ματς. Μετά το 1-0 επί της Λίβερπουλ, νίκησε τη Βιγιαρεάλ (3-1 εντός), αλλά ακολούθησαν δύο σερί ισοπαλίες με Εσπανιόλ (1-1 εκτός) και Σεβίλλη (2-2 εντός). Κατατάσσεται 6η στη La Liga με 45 πόντους, στο -1 από την πρώτη 4αδα.