Στα πλαίσια της τέταρτης αγωνιστικής της Championship, η Λιντς Γιουνάιτεντ φιλοξενεί τη Μπρέντφορντ (21:45) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Mετά από τις τρεις πρώτες αναμετρήσεις στο φετινό πρωτάθλημα, η Λιντς Γιουνάιτεντ παραμένει αήττητη, μετρώντας δυο νίκες και μια ισοπαλία. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μαρσέλο Μπιέλσα φιλοξενήθηκε από τη Γουίγκαν, της οποίας επικράτησε με 0-2. Ο Μπάμφορντ άνοιξε το σκορ στο 34′ και πέντε λεπτά μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε G/G στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που έδωσε για το πρωτάθλημα. Αγνοεί τη νίκη στα τέσσερα τελευταία εντός της, όπου και μετράει από δυο ισοπαλίες και ήττες.

Παρότι ξεκίνησε με ήττα τις φετινές της υποχρεώσεις, στη συνέχεια η Μπέντφορντ μετράει από μια νίκη και ισοπαλία. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τόμας Φρανκ φιλοξένησε τη Χαλ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω στο 53′, για να φτάσει στην ισοφάριση με τον Γουότκινς στο 72ο λεπτό. Σημειώθηκε Under 2.5 στα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια που έδωσε για το πρωτάθλημα. Αήττητη στις τρεις τελευταίες εξόδους της στη διοργάνωση, παίρνοντας το διπλό στις δυο πιο πρόσφατες.