Στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής στη Ligue 1, η Λιλ φιλοξενεί τη Μαρσέιγ (22:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Την τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Λιλ, έχοντας προηγηθεί εκείνες κόντρα σε Στρασμπούργκ (1-2 εκτός) και Ρεν (1-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Κριστόφ Γκαλτιέ φιλοξενήθηκε απόο την Ανζέ, της οποίας και επικράτησε με 0-2. Ο Όσιμεν άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό, με τον Ρενάτο Σάντσες να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 75′. Σημειώθηκε N/G και Under 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει εννέα νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας στα τέσσερα από τα πέντε πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (4-0-1).

Αήττητη σε 13 αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Μαρσέιγ, έχοντας απολογισμό δέκα νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Αντρέ Βίλας-Μπόας φιλοξένησε την Τουλούζ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του Παγιέ στο 51ο λεπτό, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Σημειώθηκε N/G και Under 2.5 στα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει έξι νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στις έξι πιο πρόσφατες εξόδους της (4-2-0).