Στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής στην Premier League, η Λίβερπουλ φιλοξενεί την Έβερτον (22:15) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αήττητη στο φετινό πρωτάθλημα η Λίβερπουλ, με 13 νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιούργκεν Κλοπ φιλοξένησε τη Μπράιτον, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Ο Φαν Ντάικ σημείωσε και τα δυο τέρματά της (18′, 24′), με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν απλά στο τελικό αποτέλεσμα (76′). Ήταν η πέμπτη διαδοχική της νίκη στα πλαίσια του πρωταθλήματος, ενώ σημειώθηκε G/G στα επτά τελευταία της. Εντός έδρας μετράει επτά νίκες , στο φετινό πρωτάθλημα.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα προέρχεται η Έβερτον, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στη Νόριτς (0-2 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μάρκο Σίλβα φιλοξενήθηκε από τη Λέστερ, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 2-1. Προηγήθηκε στο 23′ με τον Ριτσάρλισον, στην πορεία όμως δέχθηκε αρχικά την ισοφάριση στο 68′ και την ανατροπή στο 94ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει μια νίκη, μια ισοπαλία και πέντε ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.