Στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής στην Premier League, η Λίβερπουλ φιλοξενεί την Άρσεναλ (19:30) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Λίβερπουλ, έχοντας εκείνη της πρεμιέρας με αντίπαλο τη Νόριτς (4-1 εντός). Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιούργκεν Κλοπ φιλοξενήθηκε από τη Σαουθάμπτον, της οποίας επικράτησε με 1-2. Πήρε προβάδισμα με τον Μανέ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, διπλασίασε τα τέρματα της με τον Ρομπέρτο Φιρμίνο στο 71′, πριν οι “Άγιοι” μειώσουν στο τελικό αποτέλεσμα (83′). Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια.

Παράλληλα όμως, και η Άρσεναλ προέρχεται από η δεύτερη διαδοχική της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ουνάι Έμερι φιλοξένησε τη Μπέρνλι, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Παρότι πήρε προβάδισμα με τον Λακαζέτ στο 13′, δέχθηκε προσωρινά την ισοφάριση λίγο πριν την ανάπαυλα, για να επικρατήσει εν τέλει με το τέρμα του Ομπαμεγιάνγκ στο 64ο λεπτό. Είχε προηγηθεί η νίκη επί της Νιουκάστλ (0-1 εκτός), στην πρεμιέρα. Σημειώθηκε G/G στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια.