Στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής της Ekstraklasa, η Λέχια Γκντανσκ φιλοξενεί την Άρκα Γκντίνια (18:30), και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Δεν κατάφερε να πανηγύρισει νίκη για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Λέχια Γκντανσκ, μετά και την ήττα από τη Λέγκια Βαρσοβίας (0-2 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μάρτιν Σέβελα φιλοξενήθηκε από τη Ζαγκλέμπιε Λουμπίν, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 4-4. Οι Κονράντο (4′), Ζβολίνσκι (πεν. 24′) και Μίχαλικ (41′, 55′) σημείωσαν τα τέρματα της. Σημειώθηκε No Goal και Under 2.5, στα τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Αγνοεί τους τρεις βαθμούς της νίκης εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Άρκα Γκντίνια, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Αλεξάνταρ Ρόγκιτς φιλοξένησε τη Βίσλα Πλοκ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Βρέθηκε πίσω με δυο τέρματα, για να μειώσει απλά στο τελικό αποτέλεσμα με τον Βεΐνοβιτς, στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε Goal/Goal, στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει τρεις νίκες, μια ισοπαλία και εννέα ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.