bet365 logo

Στις 22:00, στο King Power Stadium, η Λέστερ υποδέχεται την Άστον Βίλα για την 29η αγωνιστική της Premier League και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Η Λέστερ επέστρεψε στις νίκες με το 1-0 επί της Μπέρμιγχαμ για το FA Cup και προκρίθηκε στα προημιτελικά, όπου θα αντιμετωπίσει την Τσέλσι! Είχαν προηγηθεί τέσσερα παιχνίδια πρωταθλήματος δίχως νίκη (0-2-2), αλλά παραμένει στην 3η θέση με 50 πόντους, στο +5 από την 5η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Στον τελευταίο αγώνα της Premier ηττήθηκε στην έδρα της Νόριτς με 1-0. Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, δεν αξιοποίησε τις ευκαιρίες της και στην επανάληψη δέχθηκε το καθοριστικό τέρμα, δίχως να καταφέρει να αντιδράσει.

Η Άστον Βίλα από την άλλη, δίνει μεγάλη μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού. Με συγκομιδή 25 πόντων βρίσκεται στην 19η και προτελευταία θέση, στο -2 από τις θέσεις σωτηρίας. Σε κακή αγωνιστική κατάσταση οι “βίλατζερς” δέχθηκαν 4 διαδοχικές ήττες! Τρεις για το πρωτάθλημα, ηττήθηκαν και στον τελικό του League Cup από τη Μάντσεστερ Σίτι (1-2). Ξεκίνησαν άσχημα, οι “σίτιζενς” προηγήθηκαν 0-2 με τέρματα των Αγουέρο και Ρόδρι με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα. Ο Σαματά μείωσε στο 41′ και η Βίλα πάλεψε στην επανάληψη δίχως να καταφέρει την ισοφάριση.

Στη Bet365 θα βρείτε επιλογές για το Νικητή του Αγώνα, το Over/Under, το Goal/No Goal, τις Αγορές Ημιχρόνου, τους Σκόρερ, τις Κάρτες, και πολλά ακόμα ειδικά στοιχήματα.