Στις 22:00, η Λειψία υποδέχεται στην Red Bull Arena την Τότεναμ, στη ρεβάνς του 0-1 στο Λονδίνο και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Ανώτερη η Λειψία στο πρώτο παιχνίδι και ειδικά στα πρώτα 60 λεπτά, είχαν πολλές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ πολύ νωρίτερα από το 58ο λεπτό, όταν ο Βέρνερ ευστόχησε από τα 11 βήματα. Τα “σπιρούνια” προσπάθησαν να αντιδράσουν στη συνέχεια, αλλά οι απουσίες στην επίθεση ήταν εμφανείς.

Η Λειψία μετά το διπλό στο Λονδίνο πήγε με φόρα στο Γκελζενκίρχεν και διέλυσε τη Σάλκε με 0-5, όμως στα δύο παιχνίδια που ακολούθησαν δεν ικανοποίησε με την απόδοσή της και ήρθε ισόπαλη με Λεβερκούζεν (1-1 εντός) και Βόλφσμπουργκ (0-0 εκτός), με αποτέλεσμα να μείνει πίσω στη μάχη του τίτλου στην Μπουντεσλίγκα, στο -5 από την Μπάγερν.

Η Τότεναμ περνάει περίοδο ντεφορμαρίσματος, η οποία ξεκίνησε από την ήττα από τη Λειψία. Ακολούθησε η ήττα στο ντέρμπι του Λονδίνου από την Τσέλσι (2-1 εκτός), η εντός έδρας ήττα από τη Γουλβς (2-3) και ο αποκλεισμός από το FA Cup, από τη Νόριτς στα πέναλτι! Το Σάββατο έμεινε στο 1-1 στην έδρα της Μπέρνλι και η απόσταση από την πρώτη 4αδα πήγε στο -7. Σταθερά εκτός αποστολής οι Κέιν, Σον και Σισοκό, περιορισμένες οι επιλογές του Μουρίνιο στην επίθεση.