Στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής στη La Liga, η Λεγκανές φιλοξενεί τη Χετάφε (22:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων έχει φτιάξει στο πρωτάθλημα η Λεγκανές, με απολογισμό δυο νίκες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Χαβιέ Αγκίρε φιλοξενήθηκε από τη Βαγιαδολίδ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Προηγήθηκε δυο φορές στο παιχνίδι με τους Μπρέιθγουεϊτ (4′) και Ρόκε Μέσα (13′), για να δεχθεί ισάριθμες φορές την ισοφάριση (8′, 79′). Σημειώθηκε G/G στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τρεις νίκες, μια ισοπαλία και έξι ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα δυο πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς της.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Χετάφε, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στη Βιγιαρεάλ (1-0 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Χοσέ Μπορδαλάς υποδέχθηκε τη Ρεάλ Μαδρίτης, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-3. Βρέθηκε πίσω στο 34′ με το αυτογκόλ του Σόρια, δεχόμενη ακόμη δυο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο (53′, 90’+6), για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε N/G στα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στις τρεις από τις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (2-1-1).