Στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής στη Serie A, η Λάτσιο φιλοξενεί τη Νάπολι (19:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αήττητο σερί δώδεκα αναμετρήσεων έχει φτιάξει στο πρωτάθλημα η Λάτσιο, με απολογισμό δέκα νίκες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Σιμόνε Ιντσάγκι φιλοξενήθηκε από τη Μπρέσια, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-2. Βρέθηκε πίσω στο 18′, όμως στην πορεία εκμεταλλευτήκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο 42ο λεπτό και έκανε την ανατροπή με δυο τέρματα του Ιμόμπιλε (πεν. 42′, 90’+1). Ένατη διαδοχική της νίκη στη διοργάνωση. Σημειώθηκε Over 2.5 στα δώδεκα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες και δυο ισοπαλίες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Νάπολι, μετά και το διπλό που πανηγύρισε στην έδρα της Σασουόλο (1-2). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τζενάρο Γκατούζο φιλοξένησε την Ίντερ, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 1-3. Βρέθηκε πίσω με δυο τέρματα (14′, 33′), μείωσε προσωρινά σε 1-2 με τον Μίλικ στο 39ο λεπτό, όμως στο 62′ δέχθηκε και τρίτο τέρμα, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε G/G στα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.