bet365

Η Λάτσιο αγωνίζεται με την Μπολόνια και η Bet365 προσφέρει την αναμέτρηση με μεγάλη γκάμα αγορών και ειδικών στοιχημάτων.

Το ματς μεταξύ των δύο ομάδων ξεκινάει στις 21:45 για την 5η αγωνιστική της Serie A.

Η Λάτσιο ήταν εντυπωσιακή στο παιχνίδι της πρώτης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ και επικράτησε με 3-1 επί της Μπορούσια Ντόρτμουντ. Αντίθετα, δεν τα πάει το ίδιο καλά και στη Serie A, καθώς έχει συγκεντρώσει μόλις τέσσερις βαθμούς σε ισάριθμους αγώνες και βρίσκεται στη 15η θέση της βαθμολογίας. Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι έχει πετύχει μόλις μία νίκη (2-0) επί της Κάλιαρι, ενώ έχει μία ισοπαλία (1-1) με την Ίντερ και δύο ήττες, από την Αταλάντα (4-1) και τη Σαμπντόρια (3-0).

Είναι ξεκάθαρο ότι στη Μπολόνια υπάρχει θέμα ψυχολογίας, απόρροια του πολύ άσχημου ξεκινήματος της στο πρωτάθλημα, με απολογισμό μια νίκη και τρεις ήττες σε τέσσερις αγώνες. Στον πρόσφατο αγώνα με τη Σασουόλο, μάλιστα, προηγούνταν στο σκορ με 3-1 μέχρι το 63ο λεπτό και τελικά ηττήθηκε με 4-3. Η άμυνά της δεν εμπνέει εμπιστοσύνη, έχοντας δεχτεί συνολικά οκτώ γκολ. Ο Ρομπέρτο Σοριάνο διανύει περίοδο φόρμας με τρία γκολ και δύο ασίστ.

Τις περισσότερες πιθανότητες για νίκη στην Bet365.gr έχει η Λάτσιο. Συγκεκριμένα, ο “άσος” εντοπίζεται στο 1.70. Επιπλέον, το “διπλό” είναι στο 4.50, ενώ η ισοπαλία στο 4.00.