Στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής στη Primera Division στη Νικαράγουα, η Λας Σαμπάνας φιλοξενεί τη Χαλάπα (01:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αήττητη για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι στο πρωτάθλημα παρέμεινε η Λας Σαμπάνας, έχοντας προηγηθεί η νίκη επί της Ρεάλ Μαντρίθ (2-1 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Χόρχε Βανέγας φιλοξενήθηκε από τη Ντεπορτίβο Οκοτάλ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Προηγήθηκε με τον Περέιρα στο 37′, για να δεχθεί την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα στο 79ο λεπτό, με πέναλτι. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Μόλις μια νίκη στα οκτώ πιο πρόσφατα εντός της, όπου μετράει ακόμη τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες.

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Χαλάπα, μετά από τις δυο νίκες επί των Γιουβέντους Μανάγουα (2-0 εντός) και Ντεπορτίβο Οκοτάλ (1-2 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Άνχελ Ορεγιάνα φιλοξένησε τη Τσιναντένγκα, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στο πέμπτο μόλις λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε Under 2.5, στα εννέα από τα δέκα τελευταία παιχνίδια της. Μόλις μια νίκη στα επτά πιο πρόσφατα εκτός της, όπου μετράει ακόμη δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες.