Στα πλαίσια της έκτης αγωνιστικής στη Super League 1, η Λαμία φιλοξενεί τον Παναιτωλικό (20:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Δεν έχει γευτεί ακόμη τη χαρά της νίκης στο φετινό πρωτάθλημα η Λαμία, μετρώντας χαρακτηριστικά τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες, μέχρι τώρα. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Σωτήρη Αντωνίου φιλοξενήθηκε από τον Ολυμπιακό, από την έδρα του οποίου έφυγε με άδεια χέρια, μετά και την ήττα με 2-0. Βρέθηκε πίσω λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα εννέα λεπτά αργότερα, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τρία τελευταία της πιαχνίδια. Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκαν τα τρία φετινά εντός της στο πρωτάθλημα.

Την πέμπτη διαδοχική του ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη ο Παναιτωλικός, έχοντας προηγηθεί εκείνες από ΠΑΟΚ (2-1 εκτός), Ξάνθη (1-2 εντός), ΟΦΗ (3-1 εκτός) και ΑΕΚ (0-2 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Λουίς Κάστρο φιλοξενήθηκε από τον Ατρόμητο, από την έδρα του οποίου έφυγε με άδεια χέρια, μετά και την ήττα με 2-0. Βρέθηκε να “κυνηγάει” το σκορ από το δεύτερο μόλις λεπτό, δεχόμενη και ένα δεύτερο τέρμα, τρία λεπτά πριν το φινάλε. Δέχθηκε γκολ και στα πέντε του παιχνίδια στη διοργάνωση.