Στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής της βραζιλιάνικης Serie A, η Κρουζέιρο υποδέχεται τη Σάντος (22:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Αγνοεί τη νίκη εδώ και έντεκα αναμετρήσεις η Κρουζέιρο, όπου και μετράει πέντε ισοπαλίες και έξι ήττες. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ρικάρντο Ρεσέντε φιλοξενήθηκε από την Αβαΐ, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Μπορεί να βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, ωστόσο βρήκε απάντηση και τις δυο, με τους Πέδρο Ρότσα (62′) και Σάσα (90’+3) να χρίζονται σκόρερ. Σημειώθηκε N/G και Under 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το τρίποντο στα τέσσερα πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (0-2-2).

Από την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα, μετά από επτά διαδοχικές νίκες, προέρχεται η Σάντος. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Χόρχε Σαμπάολι φιλοξενήθηκε από τη Σάο Πάολο, από την οποία και ηττήθηκε με 3-2. Ο Εντουάρντο Σάσα στο 44′ είχε δώσει προσωρινά το προβάδισμα στην ομάδα του, πριν οι γηπεδούχοι κάνουν την ανατροπή, ενώ τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε, το αυτογκόλ του Ρανιέλ μείωσε στο τελικό αποτέλεεσμα. Σημειώθηκε G/G στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Τέσσερις νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.