Για την προημιτελική φάση του Copa Brasil, η Κρουζέιρο φιλοξενεί την Ατλέτικο Μινέιρο (02:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον μεγάλο αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και εννέα αναμετρήσεις, σε όλες τις διοργανώσεις η Κρουζέιρο, μετρώντας τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Στο τελευταίο παιχνίδι της, η ομάδα του Μάνο Μενέσες φιλοξενήθηκε από τη Φορταλέζα, για το πρωτάθλημα, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Ο Σάσα στο 11′ σημείωσε το μοναδικό της τέρμα, που έστω και προσωρινά ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα του. Στα εννέα από τα δέκα τελευταία της παιχνίδια, σημειώθηκε G/G. Χωρίς νίκη στα τέσσερα τελευταία εντός της, μετρώντας από δυο ισοπαλίες και ήττες.

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι, η Ατλέτικο Μινέιρο δεν κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης, μετά και την ήττα από τη Σάντος (3-1 εκτός). Στο προηγούμενο παιχνίδι της, η ομάδα του Ροντρίγκο Σαντάνα υποδέχθηκε τη Σάο Πάολο, για το πρωτάθλημα, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Πήρε το προβάδισμα με τον Αλεράντρο στο 44′, για να δεχθεί την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα στο 73ο λεπτό. Τρίτο σερί ματς στο οποίο σημειώνεται G/G, ενώ στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της, σημειώθηκε Over 2.5. Ηττήθηκε στις τρεις από τις τέσσερις τελευταίες της εξόδους, έχοντας παράλληλα και ένα διπλό.