Στα πλαίσια της ένατης αγωνιστικής στα προκριματικά του Euro 2020, η Κροατία φιλοξενεί τη Σλοβακία (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητο σερί πέντε αναμετρήσεων στα προκριματικά “τρέχει” η Κροατία, έχοντας απολογισμό τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ζλάτκο Ντάλιτς φιλοξενήθηκε από την Ουαλία, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Ευτύχησε να προηγηθεί με το τέρμα του Βλάσιτς στο ένατο λεπτό, για να δεχθεί την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Σημειώθηκε Over 2.5 στα πέντε από τα επτά τελευταία της παιχνίδια στα προκριματικά.

Για δεύτερο σερί παιχνίδι στα προκριματικά η Σλοβακία έμεινε αήττητη, έχοντας προηγηθεί η νίκη επί της Ουγγαρίας (1-2 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Πάβελ Χάπαλ υποδέχθηκε την Ουαλία, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Βρέθηκε πίσω μετά από 25 λεπτά αγώνα, για να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα του Κούτσκα, στο 53′. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια στα προκριματικά.