Στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής στην Jupiler League, η Κορτράικ φιλοξενεί την Έουπεν (20:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα προέρχεται η Κορτράικ, έχοντας προηγηθεί η ήττα της πρεμιέρας από τη Μπέβερεν (1-3 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Άιβς Φαντερχάεγκε φιλοξενήθηκε από τη Γάνδη, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-2. Προηγήθηκε στο 22′ με τον Μοφί και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 59′, εν τέλει επικράτησε με το τέρμα του Φαν ντερ Μπρούγκεν, στο 83ο λεπτό. Σημειώθηκε Goal/Goal και Over 2.5, στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Δεν έχει πανηγυρίσει τη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα η Έουπεν, μετρώντας από μια ισοπαλία και ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μπενιάτ Σαν Χοσέ φιλοξένησε την Κλαμπ Μπριζ, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με το βαρύ 0-4. Βρέθηκε πίσω στο 14ο λεπτό, δεχόμενη ακόμη τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο (59′, 69′, 76′). Προηγήθηκε η ισοπαλία της πρεμιέρας με τη Λέουβεν (1-1), εκτός. Σημειώθηκε Goal/Goal, στα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.