Στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής στη Bundesliga, η Κολωνία υποδέχεται τη Μάιντς (16:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στις ήττες για την Κολωνία, μετά τις τρεις νίκες που πήρε κόντρα σε Χέρτα (0-5 εκτός), Σάλκε (3-0 εντός) και Πάντερμπορν (1-2 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μάρκους Γκίσντολ φιλοξενήθηκε από την Γκλάντμπαχ, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Έχοντας βρεθεί πίσω με δυο τέρματα (32′, 70′), μείωσε απλά στο τελικό αποτέλεσμα με τον Ουτ, στο 81ο λεπτό. Σημειώθηκε Over 2.5, στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες, μια ισοπαλία και πέντε ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Αήττητη για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι έμεινε η Μάιντς, μετά και τη νίκη κόντρα στην Πάντερμπορν (2-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ακίμ Μπάιερλορτσερ φιλοξένησε τη Φορτούνα Ντίσελντορφ, με την οποία αανδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Προηγήθηκε με τον Οζτουνάλι στο 61′, για να δεχθεί την ισοφάριση στο τελικό αποτέλεσμα, πέντε λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε Under 2.5, στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις νίκες και οκτώ ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.