Στις 19:55, στο Jan Breydel Stadium, η Κλαμπ Μπριζ υποδέχεται την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, στον πρώτο αγώνα της φάσης των “32” του Europa League και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Η Κλαμπ Μπριζ “υποβιβάστηκε” στο Europa League έχοντας πολύ δύσκολο έργο στους ομίλους του Champions League. Τερμάτισε 3η στον 1ο όμιλο, πίσω από Παρί Σεν Ζερμέν και Ρεάλ Μαδρίτης και μπροστά από τη Γαλατάσαραϊ. Στο πρωτάθλημα Βελγίου διατηρεί σταθερό προβάδισμα στην κορυφή και είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί για τον τίτλο, όντα στο +9 από τη 2η Γάνδη. Το Σάββατο επικράτησε με δραματικό τρόπο της Μπέβερεν εντός έδρας. Προηγήθηκε με τον Ριτς στο 40′, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 στο 53′, και έμειναν με 10 παίκτες στο 91′. Ο Ριτς λύτρωσε την ομάδα του με γκολ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι αισθητά βελτιωμένη τις τρεις τελευταίες εβδομάδες, στις οποίες μετρά 3 νίκες και 1 ισοπαλία. Τη Δευτέρα έβγαλε πολύ σημαντικό διπλό στο Λονδίνο επί της Τσέλσι με 0-2 και πλησίασε στο -2 από την πρώτη 5αδα της Πρέμιερ. Τυχερή στο πρώτο ημίχρονο, με την Τσέλσι να χάνει σημαντικές ευκαιρίες, είδε να ακυρώνονται δύο γκολ μέσω VAR για τους “μπλε” και σκόραρε με δύο κεφαλιές. Ο Μαρσιάλ άνοιξε το σκορ λίγο πριν το ημίχρονο και ο Μαγκουάιρ έκανε το 0-2 στο 66′