Στις 21:45, η Κάρντιφ υποδέχεται την Ντέρμπι για την 44η αγωνιστική της Championship και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Η Κάρντιφ επέστρεψε δυναμικά από την καραντίνα, αλλά στα δύο τελευταία παιχνίδια της η απόδοση έπεσε. Ηττήθηκε εντός έδρας από την Μπλάκμπερν και την Παρασκευή ηττήθηκε ξανά στην έδρα της Φούλαμ με 2-0. Παραμένει όμως εντός 6αδας των playoffs ανόδου με 64 πόντους, στο +1 από τους διώκτες της. 9-9-3 το εντός έδρας ρεκόρ της στη σεζόν, δεν έχει κερδίσει τα δύο τελευταία στο γήπεδό της.

Η Ντέρμπι προέρχεται επίσης από δύο ήττες! 2-0 στην έδρα της 2ης Γουέστ Μπρομ και 1-3 από την 3η Μπρέντφορντ το Σάββατο. Ισοφάρισε με τον Νάιτ το γρήγορο προβάδισμα των φιλοξενούμενων, όμως στο ξεκίνημα της επανάληψης δέχθηκε δύο ακόμη τέρματα, με αποτέλεσμα να παραμείνει στο -3 από την 6η θέση και τη σημερινή της αντίπαλο. Αδύναμη μακριά από το γήπεδό της με ρεκόρ 5-5-11 και τέρματα 25-40.