Στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής στη Süper Lig, η Καϊσέρισπορ φιλοξενεί τη Ρίζεσπορ (19:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Την τρίτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Καϊσέρισπορ, έχοντας προηγηθεί εκείνες από Γκεντσλερμπιρλίγκι (2-1 εκτός) και Σίβασπορ (1-4 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μπουλέντ Γιουγκούν φιλοξενήθηκε από τη Μπεσίκτας, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 4-1. Βρέθηκε πίσω με τρία τέρματα από το πρώτο ημίχρονο (20′, 30′, 41′), μείωσε προσωρινά σε 3-1 με τον Αντεμπαγιόρ στο 86′, για να δεχθεί και τέταρτο τέρμα, στις καθυστερήσεις. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει μια νίκη, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Επιστροφή στις νίκες για τη Ρίζεσπορ, μετά και την ήττα κόντρα στη Ντενίζλισπορ (2-0 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ισμαΐλ Καρτάλ φιλοξένησε την Κόνιασπορ, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 3-1. Προηγήθηκε με τους Τσαγκλαγιάν (3′) και Ουμάρ (10′), με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν προσωρινά σε 2-1 στο 11′, πριν ο Γιαν Σάσε διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα, στο 74ο λεπτό. Σημειώθηκε N/G και Under 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει μια νίκη, μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.