Στα πλαίσια της έβδομης αγωνιστικής για τα προκριματικά του Euro 2020, η Ιταλία φιλοξενεί την Ελλάδα (21:45) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Από την έκτη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στα προκριματικά προέρχεται η Ιταλία, παραμένοντας έτσι αήττητη στον όμιλο. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ρομπέρτο Μαντσίνι φιλοξενήθηκε από τη Φινλανδία, στην έδρα της οποίας πανηγύρισε το διπλό, επικρατώντας με 1-2. Παρότι προηγήθηκε με το τέρμα του Ιμόμπιλε στο 59′, δέχθηκε την ισοφάριση με πέναλτι στο 72′. Επτά λεπτά αργότερα όμως, ο Ζορζίνιο με πέναλτι, χάρισε τη νίκη στην ομάδα του. Σημειώθηκε Over 2.5 στα πέντε τελευταία της παιχνίδια στα προκριματικά.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε παιχνίδια για το προκριματικά η Ελλάδα, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιόχαν Φαν Σιπ φιλοξένησε το Λιχτενστάιν, με το οποίο αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Προηγήθηκε με το τέρμα του Μασούρα στο 33′, για να δεχθεί την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα, πέντε λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε G/G στα τρία από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια στα προκριματικά.