Στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής για τα προκριματικά του Euro 2020, η Ιταλία φιλοξενεί την Αρμενία (21:45) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αήττητη στα προκριματικά είναι η Ιταλία, με εννέα νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ρομπέρτο Μαντσίνι φιλοξενήθηκε από τη Βοσνία, της οποίας και επικράτησε με 0-3. Οι Ακέρμπι (21′), Ινσίνιε (37′) και Μπελότι (52′) σημείωσαν τα τέρματα που της χάρισαν τη νίκη. Σημειώθηκε Over 2.5 στα επτά από τα οκτώ παιχνίδια της στα προκριματικά.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Αρμενία, με μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Άμπραχαμ Κασμανιάν φιλοξένησε την Ελλάδα, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στο 34ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση. Ήταν η δεύτερη διαδοχική της ήττα, έχοντας προηγηθεί εκείνη με αντίπαλο τη Φινλανδία (3-0 εκτός). Σημειώθηκε Over 2.5 στα πέντε από τα επτά τελευταία της παιχνίδια στα προκριματικά.