Στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων στο Euro U21, η Ισπανία U21 αντιμετωπίζει το Βέλγιο U21 (19:30) και η Bet365 είναι παρούσα στον μεγάλο αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Ξεκίνημα με ήττα για την Ισπανία U21, στο φετινό Euro U21. Για την πρεμιέρα των ομίλων, το σύνολο του Λουίς ντε λα Φουέντε αντιμετώπισε την Ιταλία U21, από την οποία και ηττήθηκε με 3-1, παρότι προηγήθηκε με τον Ντάνι Σεμπάγιος στο ένατο λεπτό. Αυτή ήταν και η πρώτη της ήττα μετά από έξι παιχνίδια, φιλικά και επίσημα, όπου και μετρούσε πέντε νίκες και μια ισοπαλία. Σημειώθηκε G/G στα τέσσερα από τα έξι τελευταία της.

Παράλληλα, και το Βέλγιο U21 ξεκίνησε με ήττα στο φετινό Euro U21. Για την πρεμιέρα των ομίλων, το σύνολο του Γιόχαν Βάλεμ αντιμετώπισε την Πολωνία U21, από την οποία και ηττήθηκε με 3-2. Ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα με τον Λέγια στο 16′, είδε την αντίπαλο της να κάνει την ανατροπή (3-1), με τον Κουλς να μειώνει στο τελικό αποτέλεσμα, έξι λεπτά πριν το φινάλε. Αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερα διαδοχικά παιχνίδια (0-1-3), φιλικά και επίσημα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα πέντε τελευταία της.