Στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής στη Vysshaya Liga, η Ισλόχ φιλοξενεί τη Σλατσκ (18:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μετά τις δυο πρώτες αναμετρήσεις του πρωταθλήματος η Ισλόχ έχει το απόλυτο. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Βιτάλι Ζουκόφσκι φιλοξένησε τη Σμολεβίτσι, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του Γιανσάνε στο ένατο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση. Προηγήθηκε η νίκη της πρεμιέρας επί της Νέμαν Γκρόντνο (1-0 εντός). Σημειώθηκε Under 2.5, στα πέντε τελευταία παιχνίδια της στη διοργάνωση.

Από την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα προέρχεται η Σλατσκ. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Βιτάλι Παβλόβ φιλοξένησε τη Ντιναμό Μπρεστ, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στο 19ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση. Προηγήθηκε η νίκη της πρεμιέρας επί της Σλάβια (3-1 ενός). Σημειώθηκε Over 2.5, στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της στη διοργάνωση.